Przy próbie zalogowania do Lync Server Control Panel na nowozainstalowanym Lync Server 2010 otrzymywałem następujący błąd:
Unauthorized: Authorization failed
The application cannot verify your credentials
Verify your logon credentials and contact your support team

Upewniłem się kilkukrotnie, że konto, którym próbuje sie zalogować jest członkiem grupy CsAdministrators. Ponadto dodałem adres URL Lync Control Panel do „Trusted Sites” w przeglądarce. W porządku był także certyfikat zainstalowany na IISie. W logach Security upewniłem się że podaję poprawne poświadczenia. Mimo to nie mogłem się zalogować.

Szukając rozwiązania w sieci, gdzieś na końcu Internetu znalazłem informację, że taki błąd może wystąpić jeśli wbudowane konto: NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE nie ma uprawnień sysadmin do instacji rtc serwera SQL. Po dodaniu uprawnień za pomocą SQL Management Studio, rzeczywiście mogłem zalogować się wreszcie do Lync Server Control Panel

Co ciekawe sprawdziłem w innej organizacji gdzie zainstalowany jest Lync i tam NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE nie ma uprawnień do SQLa. Mimo to logowanie Lync Server Control Panel działa tam bez problemowo.

Reklamy